Bizi Takip Edin

Sarsılmaz'a Bakış

1880’den Günümüze Sarsılmaz
Silah serüvenine 1880 yılında başlayan SARSILMAZ, Türkiye’de tabanca, askeri silah ve spor silahları üretebilen tek özel kuruluştur.
1880
1923
1956
1957
1970
1990
2000
2007
2015
2020
1880
Sarsılmaz, Abdüllatif Bey tarafından Elazığ’da kuruldu. Firma, çalışmalarına çakmaklı tüfek üretim ve onarımıyla başladı.
1923
Abdüllatif Bey vefat etti. Sarsılmaz, bu tarihten itibaren faaliyetlerini Abdüllatif Bey’in oğlu Mustafa Aliş yönetiminde sürdürdü.
1956

Sarsılmaz’da ikinci kuşak değişimi yaşandı. Hayatını kaybeden Mustafa Aliş’in yerine oğlu Sarsılmaz Aliş geçti.

Sarsılmaz Aliş’in yönetimindeki firmanın merkezi İstanbul’a taşındı.

1957
Sarsılmaz, İstanbul’daki çalışmalarına Düzce civarındaki üreticilerden ve yurtdışından temin ettiği ürünlerin alım satımıyla başladı.
1970
Sarsılmaz, ilk üretim tesisini kurarak, silah sektöründeki üreticiler arasına girdi.
1990
Sarsılmaz, yeni bir atılım gerçekleştirerek spor amaçlı silah üretiminin yanı sıra tabanca üretimi yapma kararı aldı.
2000
Sarsılmaz’da üçüncü kuşak değişim yaşanırken yönetim kurulu başkanlığı görevini Latif Aral Aliş devraldı.
2007
Gelecek için belirleyici olacak bir başka karara daha imza atılarak Ar-Ge merkezi kurma yönündeki çalışmalara başlandı.
2015

Sarsılmaz, Avrupa’nın en büyük entegre silah fabrikası olma özelliğini taşıyan Düzce’deki tesisini devreye sokarak üretimini burada sürdürmeye başladı.

Sarsılmaz; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sertifikalandırılan, alanındaki ilk Ar-Ge merkezi olma başarısını gösterdi.

2020
Türkiye’de “Özgün Yerli Tabanca Geliştirme Projesi”nin lideri olan SAR 9, ABD’de “Editörlerin Seçimi” ve “Okurların Seçimi” ödüllerine layık görülerek "2020 Yılının En İyi Tabancası" seçildi.
HAKKIMIZDA
Türkiye'nin Öncü Markası

Sarsılmaz, yüz elli yıla yaklaşan tarihinde pek çok ilke ve sayısız başarıya imza atarak silah sanayiinde her dönem Türkiye’nin öncü ve yenilikçi markası oldu.

Elazığ’da 1880 yılında atılan ilk adım, 1956’da İstanbul’la buluşan yolculuğun başlangıcıydı. Bu uzun soluklu yolculuk, yenilikçi bir anlayışla birleşerek, Avrupa’nın en büyük entegre silah üretim tesislerine sahip markasını yarattı.

Sarsılmaz, bugün spor silahlarından tabancaya ve askeri silahlara uzanan geniş ürün yelpazesiyle dünyanın sayılı üreticileri arasında.

Bu başarının altında yenilikçi üretim süreçleri ile kaliteyi, kurumsal organizasyon yapısı ile müşteri memnuniyetini, inovatif tasarım ve üretim süreçleri ile geleceğin Ar-Ge faaliyetlerini bir araya getiren bir anlayış yatıyor.

Sarsılmaz, günümüzde 80’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştiren; ürünleri başta Türkiye olmak üzere dünyanın birçok ülkesinin sivil kullanıcıları, emniyet teşkilatı ve ordusu tarafından kullanılan bir marka.

Kurulduğu günden bu yana her zaman alanında öncü olan Sarsılmaz, bu misyonunu üretim süreçlerini çağın gereklerine uygun şekilde geliştirerek ve “Endüstri 4.0” ile uyumlu hale getirerek sürdürüyor.

81
ÜLKEYE İHRACAT
Dünyanın dört bir yanına ulaşan satış ağı
332
FARKLI ÜRÜN
Her ihtiyaca yanıt veren ürün çeşitliliği
Tasarım ve Üretim Merkezimiz
Dünyanın dört bir yanında müşterilerinin ihtiyaçlarını eksiksiz bir şekilde karşılamayı hedefleyen Sarsılmaz Silah Sanayi A.Ş., gerek ürünlerinde gerekse üretim süreçlerinde en yeni teknolojilerden yaralanıyor. Tüm projelerini titizlikle yürüten Sarsılmaz, teknolojiyi yalnızca takip etmekle kalmıyor, bunun da ötesinde trend belirleyen atılımları hızla hayata geçiriyor. Sarsılmaz; değerleri, ürün yelpazesi, üretim süreçleri ve öncü kimliğiyle sektörün gelişimine katkıda bulunuyor.
Tanıtım Videosu
141
YILLIK DENEYİM
Hiç durmadan gelişen, tecrübeye dayalı istikrar
Hedefler ve İlkeler

Sarsılmaz, silah sektörünün öncü markası olma bilinciyle Türkiye’ye katma değerli ürünler kazandırmak için çalışıyor.

Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetlerine dayalı yenilikçi üretim anlayışı, Sarsılmaz’ın tüm dünyada tanınan bir marka olma hedefinin temel taşlarından birini oluşturuyor. Sarsılmaz, büyük bir hızla sürdürdüğü “Endüstri 4.0”a uyum çalışmalarıyla yalnızca günün değil, geleceğin gereklerini de yerine getiriyor.

Sarsılmaz, dünyanın farklı ülkelerinden askeri birliklerin, emniyet güçlerinin, havacılık şirketlerinin ve sivil kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda ürettiği nitelikli ürünlerde koşulsuz müşteri memnuniyetini temel alıyor.

Sarsılmaz yalnızca üretim aşamasında değil, aynı zamanda satış sonrasında sağladığı destekle de müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı hedefliyor.

Türkiye’nin alanında lider markası olma başarısını dünya ölçeğine taşımayı hedefleyen Sarsılmaz, Türkiye’yi temsil eden bir marka olma bilinciyle yerli ve milli üretimin lokomotif güçlerinden biri olmanın sorumluluğunu taşıyor.